Balio Buračo gimtadienis

(Last Updated On: 2023-01-20, 15:31)

2023 m. sausio 18 d. gimnazijos mokiniai tradiciškai paminėjo Balio Buračo gimtadienį.

Ramučių skyriuje vyko kūrybinės dirbtuvės – mokiniai kūrė ir pristatė projektus apie Balį Buračą, žiūrėjo ir aptarė jo padarytas fotografijas, piešiniuose atkartojo tautinių juostų raštus.

Gimnazijos 1-4 klasių mokiniai atliko Balio Buračo veiklą įprasminančias užduotis, klausėsi folklorinio ansamblio koncerto (vadovės Vilija Plioplienė ir Vida Klajumienė), dalyvavo kraštotyros būrelio vadovės Vilijos Čerkašinienės gimnazijos Balio Buračo muziejuje vedamose ekskursijose. 3b klasės mokiniai aplankė Balio Buračo kapą Kauno Petrašiūnų kapinėse. Mokytoja Alina Mickevičienė džiaugėsi mokinių stropumu, atsakingumu: „…auga patriotai ir Balio Buračo veiklos sekėjai“.

Vyresniųjų klasių mokiniai kūrė sienlaikraštį, skirtą Balio Buračo atminimui. Darbas virte užvirė, nes per keletą pamokų reikėjo sugalvoti maketą, įkomponuojant pavadinimą, išleidimo datą, leidėjo rekvizitus, parašyti šventinį straipsnį kultūrine, kelionių tema, perpiešti vieną kitą Balio Buračo fotografiją, papildyti sienlaikraštį įdomybėmis ar pačių sugalvota rubrika (orai, sportas, horoskopai, politika).

Gimtadienio minėjimui baigiantis II klasių mokiniai vedė pačių parengtas viktorinas apie Balį Buračą.  Įdomiausia viktorinų dalis – grandinėlė . Kaip smagu, kad ir nelengvus klausimus daugelis mokinių lukštena nesunkiai! Kartu prisiminę įvairius faktus apie asmenybę, kurios vardu pavadinta gimnazija, mokiniai pristatė sienlaikraščius. Juose pradedantieji žurnalistai, poligrafai, leidėjai pateikė Balio Buračo gyvenimo kelio apžvalgą, apibūdino 1897 – 1972 m. istorinį kontekstą (carinė Lietuva, spaudos draudimas, spaudos laisvės atgavimas, nepriklausoma Lietuva, II pasaulinis karas, sovietinė Lietuva), svarstė, kas yra kraštotyra, kaip ji vykdoma, kokia yra jos išliekamoji vertė, koks būtų Balys Buračas šiandien, rašė straipsnelius apie drožinius, fotografiją, smulkųjį liaudies meną, liaudies papročius, tautosaką. Sienlaikraščiai pasipuošė puikiais mokinių piešiniais pagal Balio Buračo fotografijas.

Klasių sienlaikraščiai eksponuojami gimnazijos Balio Buračo muziejuje.

Netradicinių pamokų refleksijoje mokytojai pastebėjo, kad mokiniai dirbo savivaldžiai, atsakingai, jiems veiklos buvo įdomios.  Ačiū darbo grupei, suplanavusiai gimtadienio minėjimą taip, kad plėtėsi galimybė vystyti mokinių komunikavimo, kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo kompetencijas.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Stripeikienė