Akcija „Savanorystė gimnazijoje”

(Last Updated On: 2024-03-18, 16:25)

Kovo 12 – 13 dienomis gimnazijoje vyko akcija „Savanorystė gimnazijoje”. Savanorystė – tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią negaunamas finansinis atlygis ir yra naudinga visuomenei. Būtent šių motyvų vedini 7-8 ir I -II klasių moksleiviai pasirinko savanorišką veiklą – pravesti pamokas paruošiamųjų ir pradinių klasių mokiniams. Vyresniųjų klasių moksleiviai pabuvojo mokytojų vietoje, pajautė šios profesijos atstovų kasdienybę: pasiruošimas pamokoms, pamokos laiko planavimas, klasės valdymas, dėmesys kiekvienam mokiniui, nenumatytų situacijų sprendimas. Kadangi kai kurie mokiniai šią veiklą vykdė pirmą kartą, žinoma, kad pasitaikė klaidelių, tačiau visi savanoriai savo įspūdžius įvertino vienbalsiai – tokia veikla labai reikalinga. Vyresniųjų bendravimas su mažaisiais mokinukais leido pajausti bendruomeniškumą, skatino atsakomybės jausmą, didino empatiją ir toleranciją, suteikė papildomų žinių ir įgūdžių. Tiek mažieji, tiek vyresnieji moksleiviai patyrė daug teigiamų emocijų ir tikisi, kad tokia veikla gimnazijoje bus vykdoma dar ne kartą.

Ačiū visiems moksleiviams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šios akcijos.

Etikos mokytoja

Renata Valatkienė