Projektas „MEDUS”

(Last Updated On: 2024-01-09, 8:43)

Inovatyvūs būdai ir metodai darbui su iš emigracijos grįžusiais vaikais, siekiant maksimaliai padidinti jų socialinę įtrauktį ir mokymosi efektyvumą“ (Nr. 2021-1-LT01-KA220-SCH-000024051) Projektas „MEDUS” buvo pristatytas 2023 m. lapkričio gale įvykusioje Švietimo mainų paramos fondo organizuojamoje hibridinėje „Erasmus+” įtraukties ir įvairovės konferencijoje „Indėlis integruojant grįžusiuosius iš emigracijos“.

Konferencijos metu buvo pristatyti mokinių integravimo į Lietuvos švietimo sistemą taikiniai ir į Lietuvą grįžusių šeimų integracija – tendencijos, iššūkiai, gerosios praktikos pavyzdžiai. Simona Crisafulli, „Euroguidance“ ambasadorės 2021–2023 m. pranešime „Erasmus+“ projektų charakteristikos iš užsienio sugrįžusių asmenų įtraukties aspektu” buvo apibendrinta Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų patirtis. MEDUS projektas yra vienas iš geriausių pavyzdžių, kaip sudaryti sąlygas migrantų mokinių sėkmingai adaptacijai. MEDUS partneriai yra Karmelavos Balio Buračo gimnazija, ir konferencijos metu gimnazijos atstovė, projekto koordinatorė Virginija Kanapinskienė pristatė baigiamą ruošti projekto medžiagą MOODLE sistemoje. Supratome, kad integruojant migrantus yra pateikta mažai medžiagos, kaip tai daryti. MEDUS projekto paruoštoje MOODLE sistemoje gausu teorinių ir praktinių patarimų, kas yra įtraukusis mokymas, universalus dizainas, Vertikalios klasės koncepcija, draugiškos mokyklos bendruomenės kūrimas, sėkmės istorijos, Vertikalios klasės veiklos planai, dialoginių grupių scenarijai. Aktyvus dalyvavimas diskusijoje„Erasmus+“ indėlis integruojant grįžusiuosius iš emigracijos” padėjo dar geriau suprasti, kad mūsų baigiams projektas tikrai naudingas mokykloms įveikiant iššūkius, iškylančius į ugdymo procesą integruojant migrantus.

Virginija Kanapinskienė, projekto koordinatorė