FINANSINIO RAŠTINGUMO UGDYMAS I PUG

(Last Updated On: 2023-03-03, 8:32)

Kovo 1 dieną, 9.30 valandą, I PUG ugdytiniams vyko finansinio raštingumo, dailės ir technologijų veikla „Susipažinkime su pinigais“, kurią organizavo ugdytinės Rugilės mamytė Renata Paulauskienė. Veiklos metu vaikai susipažino su pinigų istorija, sužinojo, kad patys pirmieji pinigai buvo kriauklės, vėliau įvairios kruopos, maisto produktai, prieskoniai ir druska. Rugilės mama Renata papasakojo, kad žmonėms toks atsiskaitymo būdas buvo nepatogus, todėl buvo nutarta įvesti kitokius pinigus – monetas, o dar vėliau atsirado popieriniai pinigai – banknotai. Vaikai tyrinėjo buvusius ir dabartinius pinigus, diskutavo, kaip jie yra uždirbami, taupomi, skolinami ir aukojami. Vėliau vaikai kūrė savitus ateities pinigus ir mokėsi Origami meno pagrindų iš popieriaus išsilankstydami piniginę.

Finansinio raštingumo žinios ir įgūdžiai įgyjami palaipsniui, todėl labai svarbu pradėti vaikus ugdyti dar nuo mažų dienų.

Dėkojame Rugilės mamytei Renatai už inicijuotą veiklą ir kūrybiškai pateiktas pirmąsias finansinio raštingumo žinias.

I PUG mokytoja Jūratė