Etnokultūros tradicijų tęsimas 3b klasėje

(Last Updated On: 2023-02-18, 14:33)

Džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami tęsti Balio Buračo etnokultūros puoselėjimo veiklas. Jau nuo vasario pradžios 3 b klasės mokiniai, remdamiesi mūsų senolių papročiais, pradėjo ruoštis Užgavėnėms. Lankėmės Jonavos Krašto muziejuje, kur su edukatore Rasa Libiene susipažinome su senosiomis lietuvių Užgavėnių šventės tradicijomis ir papročiais. Edukacijos metu klausėmės pasakojimų apie šią šventę, šokome Užgavėnių šokius bei dainavome dainas. Pasimatavę persirengėlių kostiumus, patys mokėmės pasigaminti Užgavėnių kaukę. Darbas buvo ilgas, reikėjo kruopščiai klijuoti popierių, laikraščius net 7 sluoksniais, o po to išdžiovinus dar nuspalvinti kaukes bei priklijuoti plaukus, ūsus ir pan. Rezultatas pranoko mūsų lūkesčius – džiaugėmės pasigaminę įspūdingas kaukes, su kuriomis ne tik „pasipuošime“ Užgavėnių dieną, bet ir dalyvaujame respublikiniame „Užgavėnių kaukė“ konkurse.

3b klasės mokytoja metodininkė Alina Mickevičienė