Kelionė į Estiją

(Last Updated On: 2022-09-10, 19:03)

Mūsų gimnazijos mokiniai rugsėjo 2-3 dienomis keliavo į Taliną ir Tartu – mokslo ir žinių sostinę.

Taline lankėmės „PROTO“ išradimų fabrike, čia turėjome galimybę pasinerti į interaktyvų fantazijos pasaulį, susipažinome su praėjusių amžių mokslo atradimais – galbūt taip atrodė Žiulio Verno laboratorija?… Įsivaizdavome, kad vairuojame pirmąjį pasaulyje automobilį, garvežį, oro balioną ar vaikštome vandenyno dugnu. Galėjome išbandyti savo gebėjimus jaunųjų išradėjų zonoje, pamatyti aerodinaminę karuselę, garsų gaudyklę, pianiną-žaibą… Tartu mokslo centre „AHHA“, pasinėrėme į įvairiausius mokslo pasiekimus ir paslaptis: važiavome dviračiu 8 m aukštyje įtemptu trosu, eidami tuneliu išbandėme savo koordinaciją, iš arti stebėjome skruzdėlyno gyvenimą ir patyrėme daugybę kitokių įdomybių dalykų.Šiuose mokslo centruose, pamokose įgytas teorines žinias pritaikėme praktiškai. Ir, žinoma, grožėjomės nuostabiais Talino ir Tartu miestų senamiesčiais, Tartu universiteto pastatų kompleksu.

Sigita Žuklijienė, Kristina Janulienė, Živilė Sadauskaitė