Kino edukacija dešimtokams

(Last Updated On: 2018-12-09, 22:37)

Lietuvių kalbos mokytojos Sandra Janušonienė ir Jolita Kukanskienė pakvietė savo mokinius į integruotą literatūros bei kino pamoką. Mokiniai užsiėmimo metu žiūrėjo režisierės Giedrės Beinoriūtės filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“ (2012 m., pagal rašytojos Vandos Juknaitės kūrybą). Po filmo peržiūros vyko diskusija ir aptarimas su „Vaikų linijos“ psichologe Rugile Pekoriūte. Mokiniams užsiėmimas buvo naudingas, į daug ką privertė pažvelgti kitomis akimis.

„Pokalbiai rimtomis temomis“ – tai filmas be išorinio veiksmo, dekoracijų, peizažų ir specialiųjų efektų. Pagrindiniai filmo herojai – vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Intymūs, minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, negalią, šeimą, žmogaus ryšį su kitu žmogumi.

Lietuvių kalbos mokytojos Sandra Janušonienė, Jolita Kukanskienė