STEAM UŽSIĖMIMAS „EKSPERIMENTUODAMI MOKOMĖS“

(Last Updated On: 2024-04-11, 13:21)

I PUG ugdytiniai balandžio 10 dieną, 9:30 valandą, vyko į VDU botanikos sodą, kuriame buvo organizuojama edukacija „Eksperimentuodami mokomės“.

Užsiėmimo metu atlikdami eksperimentus vaikai susipažino su rūgščių ir šarmo sąveika, stebėjo, kaip į rūgštį įpylus šarmo pasikeičia skysčio spalva. Ugdytiniai sužinojo, kaip vabzdžiai randa augaluose nektarą, apžiūrėjo, kokius „slaptus kodus“ turi augalai.

Prieš kiekvieną praktinę užduotį mokėmės suformuluoti hipotezę. Kiek džiaugsmo buvo tuomet, kai atlikus bandymą paaiškėdavo, kad spėjimas buvo teisingas.  Eksperimentų pabaigoje skatinome vaikus bendradarbiauti grupelėmis ir teisingai suformuluoti gautas išvadas.

Po visų pasivaikščiojimų ir grožėjimosi parko augalais, refleksijos metu prie vaišių stalo aptarėme, kokie gamtos mokslai gali būti įdomūs ir įvairiaspalviai, jeigu jų mokomės eksperimentuodami.

Mokytoja Jūratė Raškevičienė