Dalinamės ir džiaugiamės

(Last Updated On: 2024-02-20, 15:53)

Šių metų vasario 12-16 dienomis pagal akreditacijos programą mūsų gimnazijoje viešėjo kolegės iš Rumunijos Școala Profesională George Coșbuc Medieșu Aurit mokyklos  – mokyklos direktorė Cristina Berinde bei anglų kalbos mokytoja ir projektų vadovė Camelia Sabau. Kolegės stebėjo mūsų gimnazijos mokytojų pamokas, diskutavo su jais apie ugdymo procesą mūsų gimnazijoje ir Lietuvoje, mokėsi iš mūsų mokytojų IT panaudojimo būdų pamokose,  įtraukiųjų ir neformaliųjų ugdymo metodų. Taip pat, jos su malonumu dalyvavo Užgavėnių šventėje gimnazijoje su bendru visos mokyklos šokiu, triukšmingu žiemos varymu bei Morės deginimu.

Kolegės iš Rumunijos žavėjosi mūsų pedagogų vedamomis pamokomis, jų kompetencijomis ir pasiruošimu, gimnazijos aplinkomis, gražia biblioteka bei nauju stadionu.

Kai kurios patirtys nepasimiršta. Erasmus+ kursuose Maltoje susipažinus su Rūta Kalteniene, mus sužavėjo jos pasakojimas apie Lietuvą ir gimnaziją, kurioje ji dirba, taigi, mes nusprendėme atvykti pasisemti patirties. Karmelavos Balio Buračo gimnazija mus labai nuoširdžiai priėmė bei sudarė sąlygas pagal akreditaciją mums atvykti stebėti jų darbo. Ši Lietuvoje praleista savaitė buvo turtinga patirtimis, neformaliais bei skaitmeniniais užsiėmimais, kuriuos stebėjome įvairiose pamokose – anglų kalbos, prancūzų kalbos, lietuvių kalbos, vokiečių kalbos, matematikos, muzikos, rankdarbių, etikos, ir istorijos. Mes pamatėme labai kvalifikuotus mokyklos pedagogus bei puikiai į ugdymo procesą įsitraukusius mokinius. Šios gimnazijos mokytojų komanda yra vieninga, itin profesionali, atvira ir labai nuoširdi. Jie žino ugdymo svarbą ateičiai ir geba taikyti įvairius ugdymo metodus, kuriais pasidalino ir su mumis.

Kartu su mūsų mentore Rūta šiomis dienomis mumis taip pat nuoširdžiai rūpinosi jos kolegė Neringa Indriūnė. Esame labai dėkingos joms už šiltą priėmimą, mums suteiktas žinias bei tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.” – savo įspūdžiais dalinosi kolegės iš Rumunijos Cristina Berinde ir Camelia Sabau.

Nuoširdžiai dėkojame kolegoms, kurie taip gražiai priėmė viešnias į savo pamokas bei užsiėmimus ir profesionaliai pasidalino savo ugdymo metodikomis: Trofimovienei Ingai Ramunei, Laužinskaitei-Kucuk Ernestai, Janušonienei Sandrai, Kuktienei Ingai, Valatkevičienei Aidai, Banytei-Šimoniūtei Aušrai, Petrusevičienei Aušrai, Žuklijienei Sigitai, Kasperui Karoliui, Alšauskui Kęstučiui, Valatkienei Renatai, Sadauskaitei Živilei ir Armonienei Neringai. Ypatinga padėka Neringai Indriūnei už nuostabų komandinį darbą organizuojant darbinę savaitę bei globojant viešnias 😊 .

Anglų kalbos mokytoja Rūta Kaltenienė

Sharing experiences with Romanian colegues

12-16 February in Kaunas r. Karmelava Balys Buracas gymnasium we had a chance to share experiences with our colleagues Cristina Berinde ans Camelia Sabau from Romanian school Școala Profesională George Coșbuc Medieșu Aurit. Our school teachers were glad to invite them to Lithuanian, English, French, German, Ethics, Mathematics, History, IT, Handcrafts and Music lessons and share with them some IT, inclusive and non-formal educational methods. Besides, we had an opportunity to invite our quests to the national festival Uzgavenes, together dancing with all the school students, inviting spring to come and burning the effigy of winter, named More.

Our visitors shared their ideas: “There are friends and experiences that are never forgotten. One such experience is our friendship with Ruta Kalteniene, who we met during an Erasmus+ mobility in Malta. Impressed by the passion with which she talked about Lithuania and the school where she teaches, we decided to exchange experiences. Our hosts Karmelava Balys Buracas gymnasium welcomed us with open arms and made possible Erasmus + mobility, Job Shadowing, year 3 of accreditation, project: 2023-1-RO01-KA121-SCH-00012066, during February 12-16, 2024.

This week spent in Lithuania was full of experiences and non-formal and digital activities offered by the school teachers: English, Lithuanian, Mathematics, Music, French, History. In the school, we met well-trained teaching staff, very involved students and eager to learn. The team of teaching staff is united, highly professional, very warm and open.

They know, apply and shared with us the beautiful activities they do and the importance of education for the future.

Along with our mentor Ruta, in these days her colleague Neringa Indriune offered us support and help.

We especially thank all of them for the warm way in which they received us, for the information they gave us and we hope for a future collaboration.”

Our Kaunas r. Karmelava Balys Buracas gymnasium community were glad to share the experience and we are looking forward to the further collaboration with Romanian colleagues.

Project coordinator Rūta Kaltenienė