Vėtrungės

(Last Updated On: 2024-01-23, 15:42)

Tūrinis plokštuminis objektas – Mažoji architektūra- Lietuvos etnokultūros pažinimas – tai temos, kurias nagrinėjome su I klasių mokiniais. Šias visas temas puikiai apjungė kūrybinis darbas „Vėtrungės“. Mokiniai buvo supažindinti su vėtrungių istorija, jų simbolika, reikšme. Kurdami vėtrunges mokiniai naudojo įvairias medžiagas: pagaliukus, kartoną, audinius, popierių. Darbuose vaizduodami simbolius – vėliavą, herbus –gimnazistai turėjo atskleisti savo kilmės vietą ir perteikti šeimos vertybes, gyvenamosios vietos specifinius elementus. Mokiniai galėjo naudoti ir kitus elementus, tinkančius vėtrungių stilistikai – vėliavėles, įvairius geometrinius ir kitus objektus. Na ir, žinoma, sudėtingiausia – vėtrungės pagrindas bei stiebas, kuris klijuojant ar konstruojant turėjo atlaikyti visą viršutinę vėtrungės dalį. Kai kurie mokiniai vėtrunges kūrė savarankiškai, kai kurie turėjo prašyti technologijų mokytojo Tomo Žukausko pagalbos.

Dailės mokytoja Živilė Sadauskaitė