Kaip atrodo vienas milijonas?

(Last Updated On: 2023-04-28, 9:12)

Pratęsdami bendradarbiavimą su kolekcininkais apsilankyti gimnazijoje pakvietėme mokinių tėvus Gretą ir Irmantą Venskius, sukaupusius įspūdingą numizmatikos rinkinį.

Du sunkius krepšius su įvairių monetų ir banknotų albumais atsinešę kolekcininkai pristatė juos pradinio ugdymo mokiniams. Eksponatai bei nepaprastai įdomūs, šmaikštūs pasakojimai nepaliko abejingų visų klausytojų, susidomėjimo vedini atėjo ir mokytojai, ir vyresnių klasių mokiniai.

Ponai Greta ir Irmantas yra ir keliautojai, todėl kolekcijos pristatymas buvo papildytas asmeniniais patyrimais, pavyzdžiui, kaip atrodo vienas milijonas JAV dolerių. Irmantas Venskys numizmatika susidomėjo apie 1987 metus, būdamas 15 metų yra rašęs laiškų įvairių valstybių vadovams, prezidentams, ir 1990 m. iš Nepalo karaliaus Birendra Bir Bikram Shah Dev (1972-2001) gavo atsakymą su jo pasirašyta nuotrauka bei  keliomis šalies monetomis.

Dėkojame Venskių šeimai!

Jurgita Stripeikienė