Tarptautinė Tolerancijos diena

(Last Updated On: 2020-12-30, 15:01)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

Iniciatyvos tikslai:

• Išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio Tolerancija reikšmę;
  • aptarti su mokiniais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos / tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena;
  • rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

Šių metų simbolis – TOLERANCIJOS  DĖLIONĖ.

Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų tema padiktuota minties, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t..

8a, 8b  bei gimnazijinių Ia, Ib  klasių mokinių darbų paroda „Tolerancijos dėlionė“.

Tolerancijos ugdymo centro (TUC) koordinatorė,

istorijos mokytoja M. Vitkauskaitė – Valantikonienė,