Knygnešiai lietuvių kalbos išlikimo istorijoje

(Last Updated On: 2023-03-27, 18:36)

2023 kovo 16 dieną miestelio bibliotekoje vyko interaktyvi pamoka 5c klasės mokiniams su klasės vadove Kristina Januliene ir kraštotyros būrelio nariams drauge su būrelio vadove Vilija Čerkašiniene. Istorijos mokytoja V. Čerkašinienė supažindino mokinius su Knygnešio dienos – kovo 16-osios – Lietuvoje atsiradimo istorija, su žymiausiais XIX a. Lietuvos knygnešiais. Ypatingą dėmesį mokytoja atkreipė į mūsų žemietį, Biruliškių kaime gyvenusį knygnešių knygnešį Jurgį Bielinį. Biruliškėse J. Bielinio namuose buvo ne tik slepiama knygnešių atnešta literatūra, bet veikė slapta knygų spaustuvė. Nuošalioje sodyboje rinkdavosi knygnešiai ir iš čia slapta gabendavo literatūrą į aplinkinius kaimus ir net į Kauną. Miestelio bibliotekininkė Daiva Jankauskienė pademonstravo filmą apie knygnešystę Lietuvoje. Šioje pamokoje mokiniai pagilino savo žinias apie knygnešystę ir jos įtaką išsaugant lietuvių kalbą, kultūrą, religiją.

5c klasės vadovė Kristina Janulienė ir kraštotyros būrelio vadovė Vilija Čerkašinienė