SAUSIO 13 – OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

(Last Updated On: 2018-12-11, 21:23)

2016 sausio 13 d. mūsų gimnazija dalyvavo kasmetinėje, jau tradicija tapusioje pilietinėje akcijoje „ Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Sausio 13 – ąjai – Laisvės gynėjų dienai, kuri Lietuvoje vyksta jau devintą kartą. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ siekiama prisiminti prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Iniciatyvos tikslai:

• Priminti mokiniams, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę;
• Suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui mokyklose ir miesto bendruomenėse;
• Puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą;
• Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Istorijos mokytojos Martyna Vitkauskaitė – Valantikonienė, Neringa Miškinienė